V medijih



Televizija


9. 6. 2017

Rezultat iskanja slik za peter pan





16. 1. 2017

Pretresali smo mite v partnerstvu in se spraševali ali je normalno, da se toliko prepirava ali pač ne. 





14. 11. 2015

Z Nino Osenar komentiramo zgodbo Ivana Navoja.



29. 4. 2015

S Katjo Tratnik o knjigi ˝Zakaj diete ne delujejo?! Zavestno prehranjevanje - zavestno življenje˝




9. 1. 2015

O dietah, hujšanju in zavestnem/čuječnem prehranjevanju z Zvezdano Mlakar



Radio

Ultrazvok, 9. 7. 2015

Če se odločimo za spremembo, za zavestno prehranjevanje, se naše prehranjevalne navade spremenijo; hrana ni več v središču našega življenja. Prispevek, uporabljen v oddaji Ultrazvok.


Radio posnetki:

Dieta?!
O odločitvi za spremembo


Knjiga


Skupaj ali narazen? Zavestno partnerstvo - zavestno življenje
Mojca Majerle, 2016
˝Neprestano se kregava in ne moreva iz tega! Občutek imam, da me ne razume! Ne vem ali sva še za skupaj! Želim bolj kvaliteten in zadovoljujoč odnos! Nisem si predstavljal/-a, da bo tako! Včasih bi najraje kar šel/šla˝

Vse to so samo nekatere izmed bolečin, stisk in obupa, ki se pojavijo v partnerstvu... Težko je in jemlje nam ogromne količine energije... Sprašujemo se, ali bomo uspeli ostati skupaj... A čeprav greste skozi pekel, vedite, da so tovrstne stiske pogoste. Da gre večina parov skozi to...
 Včasih lažje pridemo ˝skozi to˝, ko je prisotna tretja stran, ki nam pokaže plat, na katero morda nismo bili pozorni...
 Če kljub trudu in poskusom ugotovite, da zveze ne želite nadaljevati, pa si ZASLUŽITE zdrav in kvaliteten razhod.


Zakaj diete ne delujejo?! Program: Zavestno prehranjevanje - zavestno življenje

Mojca Majerle, 2014


V knjigi boste dobili odgovore na to, zakaj se diete niste mogli držati oz. zakaj ni delovala; kaj se skriva v ozadju želje po hrani tudi, kadar nismo lačni; kaj lahko ˝vzamemo˝ namesto hrane in kako lahko zaživimo tako, da bomo zadovoljni s sabo, s svojim načinom prehranjevanja in v skladu z našim naravnim ritmom oz. intuicijo.
Otroci se igrajo, ko so lačni, nekaj pojedo, nato stečejo nazaj k igri.
Odrasli pogosto jemo namesto ˝igre˝ oz. nečesa, kar bi nam prineslo zadovoljstvo, užitek in vzbudilo našo radovednost.


Bralnica o knjigi:

˝Med branjem pa knjiga razširja svoj naslov, in od diet, ki jih obravnava drugače, kakor smo vajeni iz gore popularnih in hitro spisanih priročnikov na to temo, vodi do vsesplošnega opisa tistih področij človekovega bivanja, ki so znana tudi tistim, ki jih diete sicer ne zanimajo zelo.


...Avtorica, psihologinja, je sama razvila program zavestnega prehranjevanja, h kateremu vabi na prijazen, čuteč in razumevajoč način, ki se čuti skozi vsako zapisano besedo. Bralca ne podcenjuje, niti ga ne pomiljuje, ne vsiljuje mu mnenja, temveč mu s predlogi širi polje radovednosti, zanimanja zase. ˝


Članki

Psihoterapevtka o tem, zakaj diete ne delujejo; Mična
Mojca Majerle, 30. 5. 2017

Na vprašanje, kako spet stopiti v stik s samim seboj, pravi, da počasi, z raziskovanjem in sočutjem. "Če samo analiziraš, brez, da poskušaš do sebe negovati sočutje in razumevanje, postaneš samo kritičen, ne le do sebe ampak tudi do drugih."





Prehodi - pospremljeni z dobrodošlico in slovesom; priloga Pogled
Mojca Majerle, 25. 5. 2017
Image may contain: textImage may contain: 3 people



Spomladansko čiščenje - v partnerstvu; priloga Pogled

Mojca Majerle, maj 2016


Zavestno prehranjevanje - zavestno življenje
Mojca Majerle, 26. 3. 2015

Stres, opravki, sedenje, odnosi brez pristnega stika, nezaupanje vase, strah in ‡ hrana. Hrana kot tolažba. Hrana kot mašilo. Hrana kot sprostitev. Hrana kot ljubezen. Hrana kot maščevanje. V današnjem zahodnem svetu, kjer nas hrana vabi z vsakega vogala, trafike, plakata in zaslona, je pri prehranjevanju izredno težko ohraniti ravnotežje ter zmernost. 



Čuječnost, kaj je to?

Mojca Majerle, 10. 11. 2013


Otroci, ki imajo čuječne starše in katerim je omogočena vadba ali spoznavanje čuječnosti, se prav tako kot starši bolj zavedajo sebe, svojih pristnih potreb, prav tako se učinkoviteje spoprijemajo s stresom in imajo povečan razpon pozornosti in večjo zmožnost koncentracije, vse to pa vpliva na boljše počutje, na šolsko uspešnost in zadovoljstvo ter na bolj zadovoljujoče medosebne odnose.



Občutek nadzora in duševno zdravje 

Mojca Majerle, Kako si, 25. 9. 2012

Rezultati številnih študij kažejo, da ljudje doživljajo pozitivne izkušnje oz. izide dogodkov, ko imajo občutek nadzora nad dogajanjem in se jim zdi, da lahko sami vplivajo na potek dogodkov.




“Včasih se sploh ne prepoznam!”
Mojca Majerle, 7. 5. 2012


Tina je uspešna pravnica. Diplomirala in magistrirala je z odliko, opravljala je sodno prakso, zdaj pa je zaposlena v uspešni odvetniški pisarni. Delo opravlja natančno in zavzeto, naloge dokonča v rokih. Večina ljudi jo dojema kot samozavestno in stabilno žensko, čeprav se sama pogosto ne počuti tako. Pri prenatrpanih urnikih ji kakšna zadolžitev uide iz glave (in rokovnika) ali naredi napako, na katero jo opomni nadrejeni. Takrat se popolnoma spremeni. Zardi, dlani se ji začnejo potiti, najraje bi zajokala, počuti se kot popolna zguba. Spremeni se v otroka, v deklico, prav takšno, kot je bila pri treh letih starosti …



To je zloraba!
Mojca Majerle, 2. 3. 2012


Žrtve zlorabe se morajo spomniti, da:
- to, kar se jim je zgodilo ali kar se jim dogaja, NI PRAV in da je zloraba KAZNIVO DEJANJE,
- da je za zlorabo kriva izključno zlorabljajoča oseba,

- da imajo pravico poiskati pomoč.


Vpliv vzgoje in drugih družinskih dejavnikov na razvoj ustvarjalnosti

Mojca Majerle, Panika, 2010, letn. 15, št. 1 
Za spodbujanje otrokove ustvarjalnosti bi morali starši izražati svoja čustva, biti intelektualno in socialno neodvisni (tako mati kot oče ustvarjalnih otrok imata interese doma in zunaj doma), z otroki ravnati spoštljivo, jim nalagati odgovornosti. Odnosi v družini naj ne bi bili zaščitniški, hkrati pa tudi ne odklonilni. Velik nadzor staršev, avtoritarnost, dominantnost in številne prepovedi so značilne za družine neustvarjalnih otrok (Jaušovec, 1987).


Drugi prispevki


Utišajmo zlobni notranji monolog

Vesna Vuk Godina, Mojca Majerle, 30. 7. 2015
Nenehno iščemo dokaze, ki bi potrjevali našo domnevo, da 'še nismo tam'. Želimo si imeti prav, pa čeprav pri prepričanju, ki nam škodi.



Zanos na Facebook-u